Dział: Dyskusjie na Tematy Biblijne > Postacie biblijne...

O kogo chodzi ?

(1/2) > >>

Jaabes:


Jak to należy rozumieć, kto był, jest i przyjdzie. No i jeszcze Wszechmogący ?

„ Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.   „
[Ap 1;8 Biblia Warszawska]

„  Ja Jestem Alfa i Omega, początek i wypełnienie mówi Pan, Ten będący i który był, i przychodzący, Wszechmocny.   „
[Nowa Biblia Gdańska]

Mateusz:

--- Cytat: Jaabes w Luty 27, 2015, 13:55:40 ---

Jak to należy rozumieć, kto był, jest i przyjdzie. No i jeszcze Wszechmogący ?

„ Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.   „
[Ap 1;8 Biblia Warszawska]

„  Ja Jestem Alfa i Omega, początek i wypełnienie mówi Pan, Ten będący i który był, i przychodzący, Wszechmocny.   „
[Nowa Biblia Gdańska]

--- Koniec cytatu ---
Postawiłeś pytanie Jaabes i na nie odpowiedziałeś. Jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz, bo nie bardzo rozumiem...Tylko jeden jest Wszechmocny.

Jaabes:

--- Cytat: Mateusz w Luty 27, 2015, 15:31:36 ---
Postawiłeś pytanie Jaabes i na nie odpowiedziałeś. Jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz, bo nie bardzo rozumiem...Tylko jeden jest Wszechmocny.

--- Koniec cytatu ---

Jeden jest Wszechmocny to według Waszej doktryny to tylko Ojciec Jehowa, zgadza się ? Lecz w tym wersie jest powiedziane że Ten Wszechmogący ma powtórnie Przyjść. Z pewnością chodzi o Syna Bożego – Syna Człowieczego – Jezusa  Chrystusa, potwierdzisz to ? A mimo tego jest powiedziane  Jam jest i Ja Jestem, to więc wskazuje że Ojciec i Syn są tym „Jam i Ja” Zgadzasz się ???

Nemo:

--- Cytat: Jaabes w Luty 27, 2015, 13:55:40 ---

Jak to należy rozumieć, kto był, jest i przyjdzie. No i jeszcze Wszechmogący ?

„ Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.   „
[Ap 1;8 Biblia Warszawska]

„  Ja Jestem Alfa i Omega, początek i wypełnienie mówi Pan, Ten będący i który był, i przychodzący, Wszechmocny.   „
[Nowa Biblia Gdańska]

--- Koniec cytatu ---
Jeśli mogę się wtrącić do tej dyskusji. Analizując dokładnie ten fragment w świetle kontekstu, ten fragment może dotyczyć wyłącznie Boga. To On dał początek wszystkiemu, i może zakończyć wszystko. Był, jest, i będzie. Jest jedynym któremu należy się miano "Wszechmocny. Nie sądzę, abyś się odważył odnieść tę wypowiedź do Jezusa, który w myśl pierwszego wersetu tego rozdziału, objawia Janowi co ma wkrótce nastąpić. Jezus nie po raz pierwszy występuje w charakterze rzecznika Bożego. Prawo do występowania w imieniu Boga, otrzymał właśnie od Niego:" A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi"(Mateusza 28:18).
Jak sam Jezus stwierdził, dano mu władzę. A zatem musi być ktoś znacznie większy od niego.

Jaabes:

--- Cytat: Nemo w Luty 27, 2015, 17:59:23 ---
Jeśli mogę się wtrącić do tej dyskusji. Analizując dokładnie ten fragment w świetle kontekstu, ten fragment może dotyczyć wyłącznie Boga. To On dał początek wszystkiemu, i może zakończyć wszystko. Był, jest, i będzie. Jest jedynym któremu należy się miano "Wszechmocny. Nie sądzę, abyś się odważył odnieść tę wypowiedź do Jezusa, który w myśl pierwszego wersetu tego rozdziału, objawia Janowi co ma wkrótce nastąpić. Jezus nie po raz pierwszy występuje w charakterze rzecznika Bożego. Prawo do występowania w imieniu Boga, otrzymał właśnie od Niego:" A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi"(Mateusza 28:18).
Jak sam Jezus stwierdził, dano mu władzę. A zatem musi być ktoś znacznie większy od niego.

--- Koniec cytatu ---

Interlinia oddaje ten wers tak „ Ja jestem Alfą i Omegą, początek i koniec, mówi Pan, (Bóg,) który jest, który był i który nadchodzi, Wszechmogący. „
Dlaczego więc w prostolinijny sposób nie można uważać że Ten który wkrótce Przyjdzie po raz drugi na ziemię, to Wszechmogący ?
Odnośnie ostatniego Twojego zdania to myślę że w pierwszej jego części masz racje. Natomiast co do tego że musi być ktoś znacznie większy od Jezusa, to myślę że w tej kwestii nasze poznanie jest bardzo ograniczone. Ponieważ apostoł Paweł pod natchnieniem Ducha Bożego w pierwszym swoim liście w 15 rozdziale napisał. Gdy wszystko zostanie poddane Jezusowi, wówczas i sam Syn będzie poddany Temu, który Mu wszystko poddał.
A wiemy że tą rzeczą jest pokonanie śmierci.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej