http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?  (Przeczytany 1678 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?
« dnia: Luty 13, 2015, 20:11:01 »

Wielu ludzi modli się do Boga i prosi by pomógł im wygrać na loterii, lub by spełnił ich zachcianki i życzenia, Czy waszym zdaniem wazne jest, o co prosimy? zapraszam do podzielenia sie waszymi przemyśleniami.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

czarny

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +0/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2015, 03:26:31 »

Powiem zupełnie szczerze że mam mieszane odczucia. Nie o zachcianki to nawet nie powinno się moim zdaniem Boga prosić. Czy o wygraną, chyba też nie...no ale nie grywam to mi trudno coś powiedzieć. Czasem wydaje mi się że Bóg nas nie słyszy, lub po prostu jest zupełnie obojętny.
Ale te myśli przychodzą w chwilach załamania, też muszę przyznać że jakoś swymi modlitwami nie zadręczam Boga...to skąd moje pretensje??? że powinien, albo przynajmniej może bez słów mnie zrozumieć??? Nie wiem, tak się czasami motam. Mam obecnie dość trudno, całodobowa opieka nad bliską mi osobą.
Zapisane

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2015, 18:35:30 »

Najczęściej jednak odpowiedź na modlitwę nie była tak łatwo dostrzegalna, gdyż wiązała się z dodaniem siły moralnej czy z pogłębieniem zrozumienia jakiejś kwestii, dzięki czemu dany człowiek potrafił trzymać się tego, co prawe, i wywiązać się z zadania zleconego mu przez Boga.
Zwłaszcza w wypadku chrześcijan odpowiedzi na modlitwy wiązały się głównie z udzieleniem pomocy duchowej, która była równie ważna — choć nie tak widowiskowa — jak niektóre cuda w dawniejszych czasach" Cierpi ktoś zło wśród was? Niech się modli. Jest ktoś w dobrym nastroju? Niech śpiewa psalmy"  (Jakuba.5:13)

Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

stokrotka

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +1/-1
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2015, 18:18:24 »

Wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. Bóg jest miłością i jest też wszechwiedzący, dlatego wie, co jest dla nas dobre, i tego dla każdego z nas chce. Nie miejmy pretensji i żalu ,że nasze modlitwy niektóre nie są wysłuchane , będą wysłuchane , ale tylko te modlitwy , które są ''zgodne z Jego wolą ''. [/size]
Zapisane

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg spełnia wszystkie nasze modlitwy?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2015, 19:33:53 »

Cytuj
stokrotka:Wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. Bóg jest miłością i jest też wszechwiedzący, dlatego wie, co jest dla nas dobre, i tego dla każdego z nas chce. Nie miejmy pretensji i żalu ,że nasze modlitwy niektóre nie są wysłuchane , będą wysłuchane , ale tylko te modlitwy , które są ''zgodne z Jego wolą ''.
Czyli, jakiekie Stokrotko? Naprzykład: Co wynika z tego fragmentu?:"Kto odwraca swe ucho od słuchania prawa — nawet jego modlitwa jest obrzydliwością"(Pszysłów 28:9).
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
unihokej wsbchorzow wilczyindex khaleesi szkolamagii