http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Cierpienia-Skąd się wzięły?  (Przeczytany 2596 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Cierpienia-Skąd się wzięły?
« dnia: Luty 13, 2015, 20:20:46 »

Biblia informuje nas, że na początku istnienia rodzaju ludzkiego życie było wspaniałym darem od Boga. Nie było w nim zła ani cierpień, a ludzie mieszkali we cudownych warunkach:

"A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Jahwe Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił" (Rodz. 2:8).

Słowo "Eden", znaczy przyjemność. Ogród, w którym Bóg umieścił pierwszych ludzi był więc wspaniałą oazą piękna i spokoju. Co charakteryzowało ten piękny park?

"Na rozkaz Jahwe Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła. Z Edenu zaś wypływała rzeka, aby nawadniać ów ogród, i stamtąd się rozdzielała, dając początek czterem rzekom" (Rodz. 2:9, 10).

Możemy sobie tylko wyobrazić jak piękny był to ogród. Rosły w nim bujne drzewa, które rodziły smaczne, soczyste i pachnące owoce. A cały ten park "tonął" w soczystej zieleni, gdyż był nawadniany przez wody czystej jak kryształ rzeki. Ludzie mogli się rozkoszować tym wspaniałym widokiem i podziwiać liczne zwierzęta, mając z nimi bezpośredni kontakt.
Co doprowadziło do obecnej sytuacji?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2015, 13:02:33 »

Aktualny stan jest oczywiście spowodowany największą tragedią ludzkości...Ale chwała Bogu za ratunek w Jezusie Chrystusie.

Kosmiczny Konflikt pochodzenie zła

https://www.youtube.com/watch?v=4YaaD1k629s
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2015, 17:23:56 »

Aktualny stan jest oczywiście spowodowany największą tragedią ludzkości...Ale chwała Bogu za ratunek w Jezusie Chrystusie.

Kosmiczny Konflikt pochodzenie zła

https://www.youtube.com/watch?v=4YaaD1k629s
Przyznaję, że fabuła tego filmu jest ciekawie skąponowana, jednak treść już od początku nie pokrywa się z doniesieniem zawartym w biblii. Stwierdzono tam, że konflikt zła z dobrem powstał w niebie jeszcze przed stworzeniem świata. Z biblii dowiadujemy się, że zło pojawiło się w chwili, kiedy zbuntowany anioł(jeden z duchowych synów Boga), doprowadził do buntu i upadku pierwszych ludzi, a to miało miejsce na rajskiej ziemi-to po pierwsze. Wojna Boża pomiędzy zbuntowanym aniołem i jego hordami zgodnie z zapowiedzią Bożą, była kwestią przyszłości (Rodzaju 3:15). Dopiero ap.Jan opisał w Księdze Objawienia to, co Jezus mu objawił po przez wizję, a dotyczyło to wojny Bożej(Objawienia 12:7-12), otrzymał tę wizję pod koniec swojego życia około 98 roku n.e. Wizja dotyczyła czasu przyszłego. Tak naprawdę, odpowiedzi na wszystkie nasze pytnia dostarcza nam biblia. Osobiści uważam, że ta Księga jest bardziej wiarogodnym źródłem, dlatego też, staram się na niej opierać swoją argumentację. Czytając Twoje posty, myślę, że jesteś tego samego zdania.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2015, 18:33:46 »

Swoje twierdzenia mamy opierać wyłącznie na Biblii.  Dlatego też uważam że zanim nastąpiło kuszenie w Edenie, Szatan JUŻ był sobą, Nie pojawił się w swojej rzeczywistej postaci, lecz skrył się pod osobą gadającego węża. Z tego wynika że rebelia miała miejsce wcześniej. Zobacz zapisy w Izajasza 14 i Ezechiela 28.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2015, 19:09:06 »

Swoje twierdzenia mamy opierać wyłącznie na Biblii.  Dlatego też uważam że zanim nastąpiło kuszenie w Edenie, Szatan JUŻ był sobą, Nie pojawił się w swojej rzeczywistej postaci, lecz skrył się pod osobą gadającego węża. Z tego wynika że rebelia miała miejsce wcześniej. Zobacz zapisy w Izajasza 14 i Ezechiela 28.

Rebelia-jak to nazywasz, tak naprawdę była efektem rodzącego się w tym duchowym synu buncie przciwko Bogu. Własnie o tym czytamy w Ezechiela. Stwierdzono tam, że dosrzeżono w nim niegodziwość, co jeszcze nie oznaczało, że dopiero budził sie  nim zły duch buntu. Rebelia powstała w ogrodzie Eden, kiedy to, Ten duchowy syn, oficjalnie zakwestionował Boże prawo do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem. Zanim do tego doszło, miał szansę zapanować nad złym pragnieniem sięgnięcia po władzę, która tylko Bogu przysługuje. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadu Ewy do której zwrócił się ten przeciwnik Boży. Choć szatan zasiał w jej umyśle wątpliwości, to zanim sięgnęła po to, co było objęte zakazem, mogła jeszcze to odrzucić, podobnie mógł postąpić Adam. Inny przykład dotyczy Kaina. Czyż Bóg go nie oszczegł przed skutkami jego zgubnego myślenia? owszem. Jako co prawda niedokonały już człowiek, mógł zapanować nad swoją zazdrością, i do tego Bóg go zachęcał. Powracając jednak do kwestii, rebelia znalazła swój początek nie gdzie indziej, jak w ogrodzie Eden.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2015, 20:33:24 »

Czy uważasz że ten buntownik który był odpowiedzialny za wielbienie Stwórcy, był postacią nie fizyczną ?

Zagadnienie jakie jest przedmiotem naszej rozmowy, absolutnie nie rzutuje na nasze zbawienie. Wypowiadam więc tylko moje zrozumienie. Skoro w Edenie pojawił się już jako Szatan, to logiczną rzeczą jest że wcześniej nim nie był. Według mojego  zrozumienia to pragnienie  dorównania Bogu, zaważyło o jego losach. Bo w swojej naiwności myślał że będzie drugim bogiem. Chęć zrównania się z Bogiem, a nie zakwestionowanie Jego słów, było pierwotnym buntem. Aczkolwiek podważenie Słów Stwórcy, też było sprzeciwem. On robi to nadal tymi samymi sposobami. Czyli wzbudzaniem pragnienia doznania posiadania dóbr materialnych, ciała i władzy\dominowania.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2015, 22:15:58 »

Cytuj
Jabess napisał: Skoro w Edenie pojawił się już jako Szatan, to logiczną rzeczą jest że wcześniej nim nie był.
Tak właśnie napsałem. Ten anioł stał się szatanem i diabłem właśnie po wydarzeniach w Edenie. Szatan i Diabeł, czyli oszczerca i przeciwnik Boży, po raz pierwszy oficjalnie ujawnił swoje usposobienie właśnie w tym rajskim ogrodzie. Wcześniej-jak już napisałem, złe pragnienie w nim się nijko rodziło, a on sam nie zrobił nic, by nad tym zapanować. Zaowocowało ostatecznie gdy nakłonił Ewę do przekroczenia prawa Bożego. A co do tego, co wcześniej napisałeś....Nie, nie był fizyczną osobą, był duchowym Synem Bożym. W chierarchi synów duchowych zajmował rangę jako cherubin. Z opisu biblijnego wynika, że była to uprzywilejowana pozycja jaką zajmował, i mógł być bardzo blisko obecny, podczas stwarzania pierwszych ludzi. Po wygnaniu tej zbuntowanej pary, Bóg wysłał właśnie dwóch cherubów, aby szczegli wejścia do ogrodu.
Z tym, co napisałeś poniżej swojego ostatniego postu, zgadzam się. Podoba mi sie jak to ująłeś. Dokładnie o to chodziło szatanowi.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 22:19:59 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2015, 11:05:05 »

Tak właśnie napsałem. Ten anioł stał się szatanem i diabłem właśnie po wydarzeniach w Edenie. Szatan i Diabeł, czyli oszczerca i przeciwnik Boży, po raz pierwszy oficjalnie ujawnił swoje usposobienie właśnie w tym rajskim ogrodzie. Wcześniej-jak już napisałem, złe pragnienie w nim się nijko rodziło, a on sam nie zrobił nic, by nad tym zapanować. Zaowocowało ostatecznie gdy nakłonił Ewę do przekroczenia prawa Bożego. A co do tego, co wcześniej napisałeś....Nie, nie był fizyczną osobą, był duchowym Synem Bożym. W chierarchi synów duchowych zajmował rangę jako cherubin. Z opisu biblijnego wynika, że była to uprzywilejowana pozycja jaką zajmował, i mógł być bardzo blisko obecny, podczas stwarzania pierwszych ludzi. Po wygnaniu tej zbuntowanej pary, Bóg wysłał właśnie dwóch cherubów, aby szczegli wejścia do ogrodu.
Z tym, co napisałeś poniżej swojego ostatniego postu, zgadzam się. Podoba mi sie jak to ująłeś. Dokładnie o to chodziło szatanowi.

Moim zdaniem ten pierwszy bunt nastąpił już przed chwilą gdy był w to zaangażowany człowiek. Myślę jednak że ten aspekt jest tak dalece nieistotny, że proponuję już zakończyć.
Natomiast odnośnie tego że był i chyba nadal jest stworzeniem niematerialnym nie mogę się zgodzić. Bo co oznaczają instrumenty muzyczne w opisach starotestamentowych ?
Domniemasz że mógł towarzyszyć przy stwarzaniu człowieka. Zgadzam się że mogło tak być. Jednak z całą pewnością człowiek został stworzony na podobieństwo...jak myślisz czyje, skoro jest powiedziane „  Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas ... „
[Gen 1;26] ???

Po tragedii jaka się wydarzyła w Edenie, Bóg „ ...umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.   „ [Gen 3;24]
Jak myślisz dlaczego ?
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2015, 21:03:56 »

Cytuj
Jaabes napisał:Jednak z całą pewnością człowiek został stworzony na podobieństwo...jak myślisz czyje, skoro jest powiedziane „  Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas ... „
[Gen 1;26] ???

Po tragedii jaka się wydarzyła w Edenie, Bóg „ ...umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia.   „ [Gen 3;24]
Jak myślisz dlaczego ?
Poruszyłeś dwa wątki, postawiłeś dwa pytania.
Do pierwszego.... Raczej nie uważam, aby w tym fragmencie chodzilo o podobieństwo w odniesieniu do cech fizycznych. Człowieka z pośród wszystkich stworzeń na ziemi, wyróżniają cechy osobowości. Człowiek jako jedyne stworzenie posiada świadomość istnienia, przymoty takie jak miłość, mądrość i poczucie sprawiedliwości. To człowiekowi Bóg podporządkował wszystko na ziemi, aby nad tym panował. Są to cechy, którymi dysponuje Bóg. Moim zdaniem, nie logicznie było by myśleć inaczej.
Do drugiej kwestii.... Właśnie odpowiedziałś na swoje pytanie, cytując fragment z Rodzaju 3:24.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2015, 22:21:10 »

Raczej nie uważam, aby w tym fragmencie chodzilo o podobieństwo w odniesieniu do cech fizycznych. Człowieka z pośród wszystkich stworzeń na ziemi, wyróżniają cechy osobowości. Człowiek jako jedyne stworzenie posiada świadomość istnienia, przymoty takie jak miłość, mądrość i poczucie sprawiedliwości. To człowiekowi Bóg podporządkował wszystko na ziemi, aby nad tym panował. Są to cechy, którymi dysponuje Bóg. Moim zdaniem, nie logicznie było by myśleć inaczej.


To podobieństwo to tak jak piszesz zapewne nie jest fizyczne. Ale już emocje mamy podobne do Bożych, gdyż Bóg też się cieszy i smuci. Z tą jednak różnicą że nasze są ograniczone do trzech wymiarów i pięciu zmysłów. No i oczywiście sumienie jest z pewnością Bożego pochodzenia.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Amon

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +0/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2015, 22:23:04 »

Co doprowadziło do obecnej sytuacji?

było tam nudno  ;D
Zapisane

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Cierpienia-Skąd się wzięły?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2015, 09:16:05 »

było tam nudno  ;D

Tam, to znaczy gdzie?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wsbchorzow marootwock whispers-in-the-dark cyganie szkolamagii