http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Chrzest-Warunkiem zbawienia?  (Przeczytany 3162 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest-Warunkiem zbawienia?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2015, 18:27:35 »

Cytuj
Jaabes naisał:Zaś w wierszu 45 Jezus pyta kto jest sługą wiernym i mądrym. Jednak nie odpowiada gdyż odpowiedź zawarta jest wyżej w wierszu 42. Tym sługą wiernym i roztropnym jest KAŻDY KTO CZUWA. A ci co nauczają Słowa Bożego mają faktycznie większą odpowiedzialność od tych którzy tylko słuchają. Ale czuwać mają wszyscy...
Fajnie Jaabes, ale ich ma wyróżniać coś isotnego... Moje wywody według Ciebie są karkołomne...Kim zatem sa Ci, którzy czówają, jak ich znaleźć, przecież według proroka nie miało to sprawiać trudności"„Oto, co powiedział Jehowa Zastępów: ‚W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów chwyci się, tak, uchwyci się skraju szaty męża, który jest Żydem, i powie: „Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg”(Zachariasza 8:23).Według Twojej wersji, trudno pojąć o kim piszesz...Kim są ci co czuwają? Ty do nich należysz? Jeśli tak to zamierzam zasypać Cię pytaniami i chyba sobie nie poradzisz...

Cytuj
Jaabes napisał:To samo zagadnienie o konieczności bycia w ciągłej gotowości jest zapisane w Ewangelii Łukasza 12;34-59. Jest tam też zaakcentowana sprawa oczekiwania, gotowości i czuwania na powtórne Przyjście Syna Człowieczego.
W tym fragmencie Jezus też zadaje retoryczne pytanie,  kto  jest tym wiernym i roztropnym szafarzem ustanowionym nad Kościołem  aby im dawał wyżywienie w czasie właściwym? Zaś inne miejsca Pisma Świętego mówią o tym że Jezus ustanowił „ ... jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych duszpasterzami i nauczycielami  „[Ef 4;11]
Nie cytuj mi wersetów bo to żadna sztuka, tylko objaśnij je bo nadal nie wiem, o czym piszesz. Obydwa cytowane przez Ciebie wersety mają różne i zupełnie odmienne zastosowanie. Oczekuję konkretów. Jaki związek zachodzi między nimi w Twojej argumentacji?
Cytuj
Jaabes napisał:Tak więc tymi rozdającymi pokarm duchowy są WSZYSCY wymienieni w powyższym zapisie. Jednak zważyć trzeba na to że czyni to Duch Święty za pośrednictwem tych ustanowionych. Ale to nie oznacza ich wyższości przed Bogiem. To ludzie robią sobie podział na kler i laikat.
W tym fragmencie z Ewangelii Łukasza jest zaznaczone że komu wiele dano od tego więcej Bóg będzie oczekiwać. Ale to NIKOGO nie zwalnia z potrzeby czuwania i bycia w ciągłej gotowości na Powrót Mesjasza.
Ale o kim piszesz? Czy Ty w ogóle rozumiesz, na co się powołujesz? Wybacz ale póki co mam wrażenie, że wiesz że gdzies dzwoni, ale nie bardzo wiesz gdzie. Proszę o wyjaśnienia, bo to co jest w sprawozdaniu Biblijnym to ja wiem.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest-Warunkiem zbawienia?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2015, 19:08:12 »

Cytat: Mateusz
Fajnie Jaabes, ale ich ma wyróżniać coś isotnego... Moje wywody według Ciebie są karkołomne...Kim zatem sa Ci, którzy czówają, jak ich znaleźć, przecież według proroka nie miało to sprawiać trudności"„Oto, co powiedział Jehowa Zastępów: ‚W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów chwyci się, tak, uchwyci się skraju szaty męża, który jest Żydem, i powie: „Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg”(Zachariasza 8:23).Według Twojej wersji, trudno pojąć o kim piszesz...Kim są ci co czuwają? Ty do nich należysz? Jeśli tak to zamierzam zasypać Cię pytaniami i chyba sobie nie poradzisz..

Cytujesz ST, w jakim celu ? Przecież jesteśmy w Nowym Przymierzu i wszystko jest nowe...Czuwającymi są oczywiście ci co oczekują fizycznego Powrotu Syna Człowieczego. Właśnie ja należę do tej liczby. Pilnuję się z pomocą Ducha Świętego, żeby nie było jak w tym wersie „   Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę.  „
[Ap 3;3]
Myślę że z Bożą pomocą podołam każdemu wyzwaniu !

Cytuj
Oczekuję konkretów. Jaki związek zachodzi między nimi w Twojej argumentacji? 
Gdybyś uważniej czytał...zaznaczyłem, ale chyba niezbyt wyraźnie. Te miejsca, jak  też bardzo wiele innych mówią o gotowości na Przyjście Pana.
 
Cytuj
Wybacz ale póki co mam wrażenie, że wiesz że gdzies dzwoni, ale nie bardzo wiesz gdzie.
Takie wrażenie to ja odnoszę w stosunku do Twojej osoby. Wiedz że jestem Ci przychylny pomimo wielkich różnic doktrynalnych. Znasz\Znacie Biblię jako literę, lecz nie ma w tym Ducha. Lecz Bóg nie odtrąci nikogo, o ile  człowiek w uniżeniu i szczerze Go poszukuje.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest-Warunkiem zbawienia?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2015, 19:14:51 »

Cytujesz ST, w jakim celu ? Przecież jesteśmy w Nowym Przymierzu i wszystko jest nowe...Czuwającymi są oczywiście ci co oczekują fizycznego Powrotu Syna Człowieczego. Właśnie ja należę do tej liczby. Pilnuję się z pomocą Ducha Świętego, żeby nie było jak w tym wersie „   Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę.  „
[Ap 3;3]
Myślę że z Bożą pomocą podołam każdemu wyzwaniu !
Gdybyś uważniej czytał...zaznaczyłem, ale chyba niezbyt wyraźnie. Te miejsca, jak  też bardzo wiele innych mówią o gotowości na Przyjście Pana.
 Takie wrażenie to ja odnoszę w stosunku do Twojej osoby. Wiedz że jestem Ci przychylny pomimo wielkich różnic doktrynalnych. Znasz\Znacie Biblię jako literę, lecz nie ma w tym Ducha. Lecz Bóg nie odtrąci nikogo, o ile  człowiek w uniżeniu i szczerze Go poszukuje.
Czy Jezus nie cytował ST? Nie rozumiesz proroctw, a chcesz mi powiedzieć, że wykrzywiam drogi Pańskie? Szczerze Go poszukuje i wystarczy tak? A co z czuwaniem? Czy ktoś kto szczerze poszukuje jest w stanie czuwać? A co do zbawienia:"„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?"(MATEUSZA 7:21)...
Wygląda na to, że nie ten kto szuka a znalazł, bo tylko ten może ocenić jakie wymagania Bóg stawia przed człowiekiem.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 19:34:02 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest-Warunkiem zbawienia?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2015, 20:51:01 »

Czy Jezus nie cytował ST? Nie rozumiesz proroctw, a chcesz mi powiedzieć, że wykrzywiam drogi Pańskie? Szczerze Go poszukuje i wystarczy tak? A co z czuwaniem? Czy ktoś kto szczerze poszukuje jest w stanie czuwać? A co do zbawienia:"„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?"(MATEUSZA 7:21)...
Wygląda na to, że nie ten kto szuka a znalazł, bo tylko ten może ocenić jakie wymagania Bóg stawia przed człowiekiem.

Jezus cytował ST ponieważ w tym czasie nie istniały inne Pisma zapowiadające Jego narodzenie się. Jezus wypełnił Prawo Mojżeszowe i ustanowił Swoje\Nowe, Zakon Chrystusowy. W związku z tym podstawą dzisiaj jest Nowy Testament – Nowe Przymierze. A odczuwam że Świadkowie Jehowy, tkwią w Starym Przymierzu...
O ile mi wiadomo to Wasza doktryna naucza że już nastąpiło duchowe przyjście Jezusa ? Tak więc chyba to czuwanie Ciebie nie obejmuje ?

Wkleiłeś bardzo trzeźwiący zapis, który stawia mnie na baczność. Gdyż nie wystarczy ogłaszać że Jezus jest Panem. Istotny jest owoc naszego codziennego  życia, jakimi jesteśmy mężami, ojcami, sąsiadami, pracownikami\pracodawcami. I jak reagujemy gdy ktoś naciśnie czułe miejsce...

Pisząc o szukaniu nie mam na myśli poszukiwania kierunku, lecz woli Bożej „Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze,  i odnówcie się w duchu umysłu waszego,  a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy   „
[Ef 4;22-24]
Termin, narodzenie na nowo – nowe stworzenie, zapewne jest Ci obce ?
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
rybyigzyby dragonworld nawijka pesandfifa swinkowerpg