http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Biblijny pogląd na chrzest...  (Przeczytany 1310 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Biblijny pogląd na chrzest...
« dnia: Luty 13, 2015, 20:32:09 »

Czy z punktu widzenia Pisma Świętego, chrzest niemowląt jest uzasadniony? Czy wiek osoby chrzczonej ma znaczenie? Kto powinien o tym decydować?

Zapraszam do dyskusji.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

stokrotka

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +1/-1
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Biblijny pogląd na chrzest...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2015, 17:56:39 »

Tutaj jest to tak ładnie napisane dlaczego '


Chrzest niemowląt jest więc wyrazem przeświadczenia, że człowiek musi być najpierw wszczepiony w Kościół, aby następnie umacniać się w wierze i w niej rosnąć. Tak jak ziarno musi być najpierw włożone w ziemię i dopiero na tej podstawie może rosnąć i wydać owoce. Oczywiście, ziarno mogą wydziobać ptaki, młoda roślina może uschnąć, można ją wyrwać albo nie dość pielęgnować. Ale przecież z tych negatywnych możliwości nie można wyciągać wniosku, żeby pozwolić najpierw roślinie wyrosnąć (na czym?), a dopiero później włożymy ją w ziemię.
Zapisane

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Biblijny pogląd na chrzest...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2015, 19:45:33 »

Cytuj
stokrotka:Tutaj jest to tak ładnie napisane dlaczego '


Chrzest niemowląt jest więc wyrazem przeświadczenia, że człowiek musi być najpierw wszczepiony w Kościół, aby następnie umacniać się w wierze i w niej rosnąć. Tak jak ziarno musi być najpierw włożone w ziemię i dopiero na tej podstawie może rosnąć i wydać owoce. Oczywiście, ziarno mogą wydziobać ptaki, młoda roślina może uschnąć, można ją wyrwać albo nie dość pielęgnować. Ale przecież z tych negatywnych możliwości nie można wyciągać wniosku, żeby pozwolić najpierw roślinie wyrosnąć (na czym?), a dopiero później włożymy ją w ziemię.
Ładnie napisane, nie oznacza zgodnie z prawdą i wolą Boża. Podaj jeden przykład biblijny takiego wszczepiania... Przy okazji...Wiesz jak odbywa się chrzest niemowląt,-Kto składa oświadczenie, podczas tej ceremoni? Wiesz kto zapoczątkował chrzes wodny? Jak się to odbywało? I jeszcze jedno.... Cytat biblijny będącym nakazem:"Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”(Mateusza 28:19,20).
Uczniowie zbierali niemowlęta i wrzucali do zbiorników wodnych? Czy te, byłyby na tyle świadome swojego wyboru? Jeśli nie Jezus nakazał takie rytuały, to czyj nakaz Kościoły spełniuają?
Może wiesz, kiedy rospoczęto chrzest małych dzieci? Jeśli to wiesz, to wiesz, czemu to służyło. Na pewno, nie pozyskiwaniu uczniów dla Jezusa. I jeszcze jedno.... Jezus zapowiedział, że będzie ze swoimi uczniami, do zakończenia systemu rzeczy, a to znaczy, że to, co rozpoczął Jan Chrzciciel, miało stanowić kontynuację również w naszych czasach. Pokaż mi w biblii, że jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2015, 19:48:27 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
masters typer warriorsidiot abnormes vickyland