http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Bóg a Trójca...  (Przeczytany 2137 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Bóg a Trójca...
« dnia: Luty 13, 2015, 18:20:13 »

Około 2 miliardów ludzi żyjących na ziemi podaje się za chrześcijan. Większość z nich należy do kościołów, które uczą dogmatu o Trójcy Świętej. Według tego dogmatu są trzy Osoby Boskie (Ojciec, Syn i Duch Święty), a każda z nich jest wieczna i wszechmocna, żadna nie jest ani większa, ani mniejsza od pozostałych, każda z nich jest Bogiem, ale wszystkie razem są tylko jednym Bogiem. Czy Biblia potwierdza takie twierdzenie? Zobaczmy do kilku wersetów:

"Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie" (Jana 14:28).

"Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego" (Jana 20:17).

"Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy" (1 Kor. 8:6).

"Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei" (1 Piotra 1:3).

Warto przemyśleć te wersety i zastanowić się, czy potwierdzają one twierdzenie, że Bóg jest jeden w trzech osobach.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2015, 20:57:46 »

 W katolickiej Nowej Biblii jerozolimskiej czytamy tam: „Słuchaj Izraelu: Jahwe, nasz Bóg, jest jeden, jedyny Jahwe”.(Powtórzonego Prawa 6:4.)
 W wersecie tym słowo „jeden” nie ma cech gramatycznych liczby mnogiej. Chodziło wyłącznie o jedną osobę.Tysiące razy w całej Biblii jest mowa o Bogu jako o jednej osobie. Kiedy On przemawia, występuje jako niepodzielna jednostka. Biblia wypowiada się w tej sprawie bardzo wyraźnie. Bóg oświadcza: „Ja jestem Jehowa. Takie jest moje imię; i nikomu innemu nie będę dawał mojej chwały” (Izajasza 42:8). „Ja jestem Jahwe, twój Bóg (...) Nie masz mieć żadnych bogów poza mną ” (Wyjścia 20:2,3)
Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2015, 21:31:49 »

W katolickiej Nowej Biblii jerozolimskiej czytamy tam: „Słuchaj Izraelu: Jahwe, nasz Bóg, jest jeden, jedyny Jahwe”.(Powtórzonego Prawa 6:4.)
 W wersecie tym słowo „jeden” nie ma cech gramatycznych liczby mnogiej. Chodziło wyłącznie o jedną osobę.Tysiące razy w całej Biblii jest mowa o Bogu jako o jednej osobie. Kiedy On przemawia, występuje jako niepodzielna jednostka. Biblia wypowiada się w tej sprawie bardzo wyraźnie. Bóg oświadcza: „Ja jestem Jehowa. Takie jest moje imię; i nikomu innemu nie będę dawał mojej chwały” (Izajasza 42:8). „Ja jestem Jahwe, twój Bóg (...) Nie masz mieć żadnych bogów poza mną ” (Wyjścia 20:2,3)
Bardzo precyzyjny argument...
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2015, 17:36:30 »



"Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy" (1 Kor. 8:6).

Mówię dokładnie tak samo jak ten wers. Jednak mamy wolną wolę i w związku z tym możliwe jest też inne zrozumienie tej kwestii. Według mnie jednak najistotniejszą sprawą jest, czy Panem życia jest TYLKO Jezus Chrystus czy jeszcze ktoś inny.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2015, 18:55:02 »

Masz rację. Mamy wolną wolę, dzięki czemu możemy podejmować a nawet musimy podejmować samodzielnie decyzje. Godne zastanowienia jednak jest to, że skoro Biblia, jest Słowem Bożym, mówi o Bożych prorokach, w końcu przychodzi na ziemię sam Syn Boży, każdy z nich głosił to, co zlecił Bóg, to, czy nie jest rozsądnym myślenie, że i zrozumienie wszystkiego co spisano, musi licować z całością tego, co spisano. Apostoł Paweł, napisał:"Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy przez naszą wytrwałość i przez pociechę z Pism mieli nadzieję"(Rzymian 15:4). Zastanawiam się....Skoro ludzie niedoskonali,  tworzą prawa-na przykład:kodeks drogowy, i potrafią raczej jasno w nich określić, jak należy poruszać się po drogach publicznych, aby bezpiecznie dojechać do celu, nie stanowiąc jednocześnie zagrożenia dla innych uczestników ruchu, to czy Bogu obojętne może być, jak rozumiemy jego prawa i zasady skoro w grę także wchodzi nasze życie? Nie sądzę aby tak było.
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Amon

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +0/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2015, 22:43:58 »

Czyli jest Bóg (stwórca - Pan życia i śmierci) i Jezus (Zbawiciel) - Ducha nie ma!
Zapisane

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2015, 09:10:49 »

Czyli jest Bóg (stwórca - Pan życia i śmierci) i Jezus (Zbawiciel) - Ducha nie ma!
Owszem, jest Duch...I co z tego wynika?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

stokrotka

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +1/-1
  • Offline Offline
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:37:32 »

Jakoś takie linki są mało wiarygodne :)
Zapisane

filios

  • Gość
Odp: Bóg a Trójca...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2015, 14:58:09 »

Jakoś takie linki są mało wiarygodne :)
Ale co konkretnie?
Zapisane
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wotlk-cocacola patrzdz ironknights wrzeciono evelon