http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Śmierć-Czy w tym miejscu kończy się wszystko?  (Przeczytany 951 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Śmierć-Czy w tym miejscu kończy się wszystko?
« dnia: Luty 13, 2015, 20:54:09 »

Wielu ludzi pod wpływem utraty kogoś bliskiego zaczyna się zastanawiać: Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy jeszcze kiedyś zobaczę kochaną i tak bliską memu sercu osobę? A może śmierć odebrała mi ją na zawsze?

Dla osób pogrążonych w żałości i bólu po stracie ukochanej osoby pociechą niech będą słowa zapisane w Biblii. Oto, co pewnego razu powiedział Pan Jezus do Marty, siostry zmarłego Łazarza:

"Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" (Jana 11:25).

Na dowód tego, że ma moc od Boga, by wskrzeszać ludzi z martwych, Jezus dokonuje cudu:

"To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić" (Jana 11:43, 44).

A oto, co powiedział zmartwychwstały Pan Jezus do apostoła Jana:

"Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani" (Ap.1:18).

Jest to niezwykle pokrzepiający fragment, dający nam podstawy do wierzenia, że śmierć nie jest końcem wszystkiego! Pan Jezus ma klucze śmierci i w stosownym czasie ich użyje. Wówczas ujrzymy tych z naszych bliskich, których zabrała nam śmierć.

Co sądzicie o tej cudownej nadziei?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć-Czy w tym miejscu kończy się wszystko?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2015, 11:25:46 »

Myślę że najpierw należałoby rozgraniczyć TRZY rodzaje śmierci... Bo ten rodzaj o którym piszesz i który dla nieufających  Bożym obietnicom, jest końcem. To dla dzieci Bożych jest jedynie rozstaniem się z tym ciałem i oczekiwaniem na inne ciało. Gdyż bez ciała nie można mówić o człowieku. Człowiek MA ciało, Ma duszę czyli emocje, charakter, wolę. Człowiek Ma też ducha, czyli pierwiastek Boga w sobie.
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć-Czy w tym miejscu kończy się wszystko?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2015, 17:01:26 »

Myślę że najpierw należałoby rozgraniczyć TRZY rodzaje śmierci... Bo ten rodzaj o którym piszesz i który dla nieufających  Bożym obietnicom, jest końcem. To dla dzieci Bożych jest jedynie rozstaniem się z tym ciałem i oczekiwaniem na inne ciało. Gdyż bez ciała nie można mówić o człowieku. Człowiek MA ciało, Ma duszę czyli emocje, charakter, wolę. Człowiek Ma też ducha, czyli pierwiastek Boga w sobie.
Jesteś w stanie poprzeć każdą z tych trzech kwestii odpowiednim fagmentem biblii?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
riderstigers dragons-stable watahablackheart virginia ironknights