http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Rozmowa ze smarłymi...  (Przeczytany 1448 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Rozmowa ze smarłymi...
« dnia: Luty 13, 2015, 20:55:50 »

Niejeden człowiek uważa, że komunikowanie się ze zmarłymi to nic złego. Są też tacy którzy twierdzą, że w ten sposób można łatwiej pogodzić się ze stratą bliskiej osoby, która zmarła. Ale czy taki sposób rozumowania jest właściwy? Co na ten temat mówi Biblia?

W Księdze Kapłańskiej 19:31 czytamy: "Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Jahwe, Bóg wasz!"

Księga Powtórzonego Prawa 18:10-12 dodaje: "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Jahwe każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Jahwe, Bóg twój, sprzed twego oblicza"

Kto próbuje kontaktować się z umarłymi, w rzeczywistości kontaktuje się z demonami, które starają się wmówić żyjącym, że zmarli nadal żyją po śmierci.

Bóg zabrania spirytyzmu czyli kontaktowania się z umarłymi, pod groźbą utraty życia wiecznego:

"Jawne zaś są uczynki ciała, a są nimi: rozpusta, nieczystość, rozpasanie, bałwochwalstwo, uprawianie spirytyzmu, nieprzyjaźnie, waśń, zazdrość, napady gniewu, swary, rozdźwięki, sekty, zawiści, pijatyki, hulanki i tym podobne rzeczy. Co do nich przestrzegam was, jak już was przestrzegłem, że ci, którzy się czegoś takiego dopuszczają, nie odziedziczą królestwa Bożego" (Galatów 5:19-21).
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Amon

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +0/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Rozmowa ze smarłymi...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2015, 22:14:05 »

Bóg zabrania spirytyzmu czyli kontaktowania się z umarłymi, pod groźbą utraty życia wiecznego

Cóż, zaryzykowałem............... życie wieczne  ;D
Zapisane

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Rozmowa ze smarłymi...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2015, 23:11:24 »

Cytuj
Bóg zabrania spirytyzmu czyli kontaktowania się z umarłymi, pod groźbą utraty życia wiecznego

Cóż, zaryzykowałem............... życie wieczne  ;D

Faktem jest że spirytyzm i kontaktowanie się ze światem umarłych jest grzechem. Lecz Krew Jezusa Chrystusa usuwa każdą plamę „  Nie ma więc już żadnego potępienia względem tych, którzy są w  Chrystusie Jezusie.  „
[Rz 8;1]
Amon skryj się w Jezusie Chrystusie !
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
prywatna-szkola dragons-stable wrzeciono evelon riderstigers