http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Co Jezus obiecał złoczyńcy?  (Przeczytany 637 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Co Jezus obiecał złoczyńcy?
« dnia: Luty 13, 2015, 20:57:06 »

W Ewangelii według Łukasza 23:43 w przekładzie Biblii Tysiąclecia czytamy: "Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju".

W związku z tym fragmentem pojawia się pytanie: Czy Jezus obiecał wiszącemu obok niego mężczyźnie, że pójdzie do nieba?

Ani z wyżej zacytowanego fragmentu, ani z kontekstu nie wynika, że Jezus obiecał temu mężczyźnie pójście do nieba. Aby znaleźć się w niebie trzeba spełnić pewne warunki, o których mówi Biblia. Trzeba przede wszystkim być zrodzonym z ducha uczniem Jezusa. Wynika to z Ewangelii według Jana 3:3-5 - "W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: 'Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego'. Nikodem powiedział do Niego: 'Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?' Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego' ".

Trzeba też przestrzegać Bożych zasad moralnych - "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Kor. 6:9, 10).

Poza powyższym trzeba pozostać wiernym i lojalnych wobec Boga i Chrystusa - "Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela" (Łk. 22:28-30).

Dopiero po spełnieniu tych warunków można się okazać godnym panowania w niebie razem z Jezusem.

Mężczyzna, który wisiał obok Jezusa nie spełniał tych wymagań. Co prawda wykazał się wiarą w Jezusa i okazał mu szacunek ale nie został zrodzonym z ducha uczniem Jezusa. Jego życie nie odznaczało się prawością. Nie dowiódł też wytrwałości.

O co więc chodziło Jezusowi, gdy powiedział do złoczyńcy, że będzie z nim w raju? Jezus dał do zrozumienia temu człowiekowi, że dostąpi zmartwychwstania w raju na ziemi pod panowaniem Królestwa Bożego. Jeśli po zmartwychwstaniu podporządkuje się woli Bożej, otrzyma przywilej życia wiecznego na ziemi w rajskich warunkach.
Jakie jest wasze zdanie?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wotlk-cocacola riderstigers wrzeciono prywatna-szkola virginia