http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Czy Bóg ma imię?  (Przeczytany 1201 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Czy Bóg ma imię?
« dnia: Luty 13, 2015, 15:44:41 »

Wszystko co nas otacza, ma swoją nazwę lub imię. Jest wielu bogów czczonych na ziemi, i te również mają soje nazwy lub imiona. Wielu chrześcijan stwierdza, że Bóg to imię Boże. Jak wygląda prawda?
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2015, 16:28:40 »

W Biblii W wielu miejscach Bóg jako autor tej Księgi, daje się poznać z imienia:"18 aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa,ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią"(Psalm 83:18).[/] W innych przekładach, jest to werset 19.
Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2015, 19:20:27 »

To dziwne, ale większości spośród setek milionów wyznawców chrześcijaństwa trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Niektórzy mówią, że Bogu  na  imię Jezus Chrystus. A przecież Jezus modlił się do kogoś innego, gdy powiedział: „Objawiłem Twoje imię ludziom, których [Ty] mi dałeś ze świata.
"Nie wolno wam nic dodać do słowa, które wam nakazuję, ani nie wolno wam nic z niego ująć, tak aby zachowywać przykazania Jehowy, waszego Boga, które wam nakazuję."(5 Mojżeszowa.4:2)


« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 15:44:38 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2015, 21:15:49 »




Każdy z nas ma jakieś imię. Czy nie należałoby się więc spodziewać, że również Bóg ma imię? Biblia wymienia szereg Jego tytułów, takich jak Wszechmocny, Wszechwładny Pan albo Stwórca, ale podaje też Jego osobiste imię.( Izajasza 42:8)
"Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom."





Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2015, 21:22:51 »

Wszystko co nas otacza, ma swoją nazwę lub imię. Jest wielu bogów czczonych na ziemi, i te również mają soje nazwy lub imiona. Wielu chrześcijan stwierdza, że Bóg to imię Boże. Jak wygląda prawda?

Prawda jest taka że skupianie się na brzmieniu Jego imienia, jest tematem zastępczym. A Bożemu przeciwnikowi na tym zależy żeby ludzie zajmowali się czymkolwiek, tylko nie samą Osobą.
Rzeczywiście w naszym ziemskim wymiarze, są niezbędne nazwy i imiona. Dlatego że przy identyfikacji posługujemy się przede wszystkim wzrokiem i słuchem. A w przypadku ludzi ociemniałych i głuchoniemych, dotykiem, węchem, a może nawet i smakiem. I tutaj nasze ludzkie poznanie się kończy.

Lecz w Bożej rzeczywistości, być może rozpoznawanie   wygląda inaczej. Tak więc Imiona Boga, są zniżeniem się do naszego poziomu „   A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.  „
[J 1;14]
Kto zamieszkał z ludźmi przez 33,5 roku ?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 15:46:48 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

czarny

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +0/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2015, 19:52:46 »

Jeśli Bóg jest moim ojcem to ja podobnie jak do ziemskiego ojca, niestety od roku nie żyje, nie zwracałem się po imieniu. Tylko tato....
Imię było mi jedynie potrzebne do spraw urzędowych.
W przypadku Boga, raczej nie.
Zapisane

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Czy Bóg ma imię?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2015, 20:15:06 »

Rozumiem Twoje zastrzeżenia w tej kwestii, tym niemniej Bóg pragnie abyśmy zwracali się do niego po imieniu:"32 I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało;(Joela 2:32)
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
dragons-stable evelon riderstigers virginia ironknights