http://www.biblia-ksiega-faktow.darmowefora.pl

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!


Autor Wątek: Czy Jezus jest Bogiem?  (Przeczytany 1099 razy)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Czy Jezus jest Bogiem?
« dnia: Luty 13, 2015, 15:50:30 »

Czy Jezus kiedykolwiek stwierdził, że jest Bogiem?

Co sam o sobie mówił? Zachęcam do używania biblii....
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 18:26:32 wysłana przez Samuel »
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Salomon

  • Moderator Globalny
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czy Jezus jest Bogiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2015, 20:04:39 »

 JEZUS nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Wszystko, co mówił o sobie, świadczy o tym, że nie uważał siebie za równego Bogu pod żadnym względem — ani pod względem mocy, ani wiedzy, ani wieku (Mateusza 3:17)" Oto też rozległ się głos z niebios, mówiący: „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem".
Zapisane
"Szczęśliwy ten, który nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców(...)Ps.1:1-3)

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Czy Jezus jest Bogiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2015, 21:45:32 »

JEZUS nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Wszystko, co mówił o sobie, świadczy o tym, że nie uważał siebie za równego Bogu pod żadnym względem — ani pod względem mocy, ani wiedzy, ani wieku (Mateusza 3:17)" Oto też rozległ się głos z niebios, mówiący: „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem".

Równie ciekawa argumentacja....
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...

Jaabes

  • Nowy użytkownik
  • Oceniam +2/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Czy Jezus jest Bogiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2015, 18:38:53 »

JEZUS nigdy nie twierdził, że jest Bogiem. Wszystko, co mówił o sobie, świadczy o tym, że nie uważał siebie za równego Bogu pod żadnym względem — ani pod względem mocy, ani wiedzy, ani wieku (Mateusza 3:17)" Oto też rozległ się głos z niebios, mówiący: „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem".

To że nie mówił wprost że jest Bogiem, nie jest ŻADNĄ wskazówką aby twierdzić że nie ma natury Boskiej. Bo jak zrozumieć ten znany wers „ Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.   „ Zważywszy np. na to „  Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest  „
[Mk 12;29]
Bóg umiłował człowieka, zaś Jego jednorodzony Syn złożył Ofiarę z własnej Krwi. Uważam że należy uwzględnić odmienną rolę Ojca i Syna, a od dnia Pięćdziesiątnicy też i Ducha Świętego. Ale cały czas można mówić tylko o jednym i jedynym Bogu. W ludzkim umyśle tego nie da  się zmieścić. Lecz właśnie taki jest Bóg, Niepojęty, Niezgłębiony, Nieograniczony. Nieograniczony naszymi wymiarami i zmysłami. A Ty usiłujesz to robić twierdząc że nie jest Bogiem. To w takim układzie jak Go zdefiniujesz ?
Zapisane
Jezus Chrystus Żyje i kocha każdego człowieka

Mateusz

  • Bibia-Księga-Faktów
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Oceniam +3/-0
  • Offline Offline
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Czy Jezus jest Bogiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2015, 11:36:45 »

To że nie mówił wprost że jest Bogiem, nie jest ŻADNĄ wskazówką aby twierdzić że nie ma natury Boskiej. Bo jak zrozumieć ten znany wers „ Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.   „ Zważywszy np. na to „  Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest  „
[Mk 12;29]
Bóg umiłował człowieka, zaś Jego jednorodzony Syn złożył Ofiarę z własnej Krwi. Uważam że należy uwzględnić odmienną rolę Ojca i Syna, a od dnia Pięćdziesiątnicy też i Ducha Świętego. Ale cały czas można mówić tylko o jednym i jedynym Bogu. W ludzkim umyśle tego nie da  się zmieścić. Lecz właśnie taki jest Bóg, Niepojęty, Niezgłębiony, Nieograniczony. Nieograniczony naszymi wymiarami i zmysłami. A Ty usiłujesz to robić twierdząc że nie jest Bogiem. To w takim układzie jak Go zdefiniujesz ?
Nie bardzo jestem w stanie pojąć sens w tym co napisałeś. Nie rozumiem, jak cytatem podanym przez siebie, chcesz poprzeć boskość Jezusa, a z drugiej strony, w Twojej końcowej konkluzji nie widzę zgodności z tym, co Sam Syn powiedział w modlitwie,-jednak nie do siebie, ale drugiej osoby, i bezsprzecznie górującej nad nim:"To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa"(Jana 17:3).

Skoro, Jezus uzależnia życie, od poznania osoby Boga, i jego osoby, a poznanie jest przeciwieńsatwem tajemnicy, to coś tutaj Jaabes jest nie tak...Nie sądzisz?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2015, 11:39:05 wysłana przez Mateusz »
Zapisane
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia...
 

+ Szybka odpowiedź

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
polskiserwerzycia life-hamster magia-moje-zycie legendaryarmy polski-deliver-truck